Aktualności


 

 • Kreatywna rodzina

  2015-06-20 15:11

  Sukces młodych kreatorów zakładek :). Najważniejsze jednak, że tworzyli oni wspólnie z najbliższymi, to jest wartość dodana i efekt, jakiego oczekiwaliśmy realizując projekt „Przyszłość w naszych rękach”. Specjalne podziękowania za dzisiejsze warsztaty dla  Lidia Pastuszak, naszej instruktorki​. Projekt w ramach „Inicjuj z FIO” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

  Do zobaczenia po wakacjach.

 • Pogoda na wspólne grilowanie

  2015-06-06 19:11

  Długi weekend w Kozielcu, pogoda wakacyjna i znowu jest co robić. Można spotkać się przy grillu, dobrze zjeść i pośpiewać, porozmawiać z Panią Sołtys lub z Ks. Proboszczem. Wszystko dzięki organizatorom czyli Radzie Sołeckiej Wsi Kozielec i przy udziale członków Stowarzyszenia.

 • Duch w narodzie nie ginie!

  2015-06-06 15:04
  Przynajmniej nie w Kozielcu. Wczoraj (05.06.2015) niezłomni towarzysze ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic przyłapani przy pracach przygotowujących boisko do gry w siatkówkę plażową. Efekty można ocenić i testować. Zapraszamy!
 • Zabawy z harcerzami: „rodzina to też drużyna”

  2015-05-31 14:27

  Rodzina to też drużyna! Udowodnili to mieszkańcy gminy Dobrcz podczas pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej w Kozielcu, gdzie aktywnie i wesoło spędzali czas wraz z całymi rodzinami przy współudziale harcerzy i zuchów w ramach projektu „Inicjuj z FIO”.

 • Warsztaty rodzinne z teatrem pantomimy

  2015-05-19 11:58
  Warsztaty rodzinne z teatrem pantomimy odbyły się 23 maja o godzinie 11.00 w świetlicy w Kozielcu. Poznaliśmy tajniki pracy aktorów, mieliśmy okazję wcielić się w różne postacie. Niektóre miny będą przydatne w komunikacji rodzinnej, szczególnie te szczęśliwe i zadowolone.
 • Warsztaty z balonami i nie tylko…

  2015-05-19 11:31

  Kolejny raz spotkaliśmy się na ciekawych zajęciach w ramach projektu „Inicjuj z FIO” 23.05.2015 w świetlicy w Kozielcu. Tym razem dzieci rozwijały swoją kreatywność tworząc cudaki z balonów, a rodzice w tym czasie mieli możliwość wymienić poglądy z psychologiem. Dowiedzieliśmy się, że co prawda nie ma przepisowej dawki czasu, jaki należy poświęcić dziecku, jednak, żeby budować prawidłowe relacje w rodzinie należy ten czas podarować najbliższym. Nie musimy zawsze organizować czasu swoim dzieciom, bardzo atrakcyjne są dla dzieci chwile spędzone na obserwowaniu dorosłych w ich codziennych rolach. Dzieci powinny mieć również czas na nudę, to bardzo wzmacnia ich kreatywność. Czytanie baśni, nawet tych budzących grozę, uczy dzieci zasady, że przez życie nie wędrują samotnie i mogą na swojej drodze, nawet w trudnych chwilach, spotkać przyjaciół i pomocną dłoń. Podarujmy naszym pociechom nasz czas…

 • Jak efektywnie spędzać czas z dziećmi?

  2015-04-26 15:49

  W ramach „Inicjuj z FIO” 25 kwietnia w świetlicy w Kozielcu odbyło się spotkanie z pedagogiem oraz zabawy dla dzieci z animatorem czasu wolnego. Tematem warsztatów był oczywiście czas wolny. Dowiedzieliśmy się, że to od nas dzieci uczą się jak spędzać czas i, że nie zawsze musimy im ten czas organizować w całości. Dzieci powinny nauczyć się samodzielności w zakresie organizowania czasu wolnego, bo to wyzwala w nich kreatywność i uczy odpowiedzialności. Oczywiście nic nie zastąpi dozy uwagi mamy i taty.

 • Warsztaty decupage w ramach "Inicjuj z FIO"

  2015-04-26 15:27
  Warsztaty pt. ”Świątecznie inspiracje” odbyły się 16.04.2015 w świetlicy w Kozielcu. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Rodzice i dzieci ozdobili naczynia szklane techniką decupage i wykonali wiosenne kwiaty. Trenerkami były aktywne mamy i członkinie grupy inicjatywnej realizującej projekt: Lidia Pastuszak i Alicja Puchowska. Kolejne warsztaty w ramach tego projektu już 25 kwietnia. Zapraszamy.
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 Następna »