Aktualności


 

 • "Przyszłość w naszych rękach" w ramach „Inicjuj z FIO”

  2015-04-26 14:50

  Stowarzyszenie jest opiekunem projektu "Przyszłość w naszych rękach" w ramach „Inicjuj z FIO”, który jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu jest grupa inicjatywna w składzie: Monika Michałek, Lidia Pastuszak, Alicja Puchowska i Anna Jakubczak. Projekt jest adresowany do rodziców i dzieci z naszej gminy. W programie 10 różnorodnych warsztatów. Zapraszamy do udziału.

 • II Koncert Muzyki Klasycznej

  2014-06-29 22:25

  Już po raz drugi rozbrzmiewała w przepięknej nadwiślańskiej scenerii w starym parku w Kozielcu  muzyka klasyczna. Na  koncercie  licznie przybyli odbiorcy mogli usłyszeć, utwory, z repertuaru wielu wybitnych kompozytorów. Wykonywali je  młodzi muzycy z terenu Gminy Dobrcz , którzy są uczniami Szkoły Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz troje małych gości spoza gminy.    Młodzi wykonawcy  w kolejności alfabetycznej  to: Błaszczyk Bruno, Dziewiątkowski Adam, Giedrojć Zosia, Kranc Zuzia, Kruszyńska Agatka, Przybyłek Maja, Przybyłek Olek oraz Żytkiewicz Agnieszka.

   Adam Dziewiątkowski to utalentowany młody muzyk, który ma już w swoim dorobku sukcesy w międzynarodowych konkursach w Austrii i we Włoszech.

   W drugiej części koncertu usłyszeliśmy  recitale muzyków związanych z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy p.Katarzynę Jaracz – partie wokalne, Weronikę Sobecką - fortepian i Agatę Misiak – fortepian.   Rozbrzmiewająca w parku muzyka niesiona z szumem wiatru i falami płynącej nieopodal Wisły mamy nadzieję, słyszana była daleko i dała dużo radości wszystkim, którzy odbierali ją na żywo.

   Prowadzenie koncertu p. Marcin Jaracz, który w pewnym momencie wystąpił w podwójnej roli występując w duecie z żoną w  partii wokalnej.

   Spotkanie z muzyką jest częścią realizowanego projektu „Odkryć zakryte – przestrzenie” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy ze strony Gminy Dobrcz (wygrana oferta konkursowa na realizację przedsięwzięcia), GOK w Dobrczu, Zespołu Szkół w Dobrczu (wolontariat uczniów); Rady Sołeckiej Wsi Kozielec z niezastąpionym sołtysem p. Alfredą Duszyńską; Parafii we Włókach oraz p. Alicji Ożóg prowadzącej przedsiębiorstwo Turystyka Wiejska w Kozielcu. Poza wymienionymi instytucjami ogromne PODZIĘKOWANIE należy się grupie zaangażowanych członków Stowarzyszenia i mieszkańców Kozielca i okolic ( Basi, Grażynce, Marylce, Zycie, Ani, Marlenie, Gosi, Monice, Magdzie, Zbyszkowi, Romanowi, Wojtkom, Sławkowi, Mietkom, Piotrowi, Marcinowi, Mateuszowi, fotografom Halinie i Michałowi  oraz młodym wolontariuszkom – Jagodzie, Magdzie, Nataszy, Patrycji i Bartkowi  uczniom Zespołu Szkół w Dobrczu)

  Z rozmów przeprowadzonych po koncercie wynika, że potrzeba na takie przedsięwzięcie jest więc … do zobaczenia w przyszłym roku.

  Galeria zdjęć wkrótce

 • "Rodzic pełną parą" - jeszcze jedno spotkanie

  2014-05-13 16:44

  Dnia 18 maja 2014r. o godzinie 15.00 na terenie Świetlicy Wiejskiej w Kozielcu odbędzie się PIKNIK RODZINNY wieńczący dotychczasowe działania w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrczu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic projektu socjalnego pt. „RODZIC PEŁNĄ PARĄ”. Działania kierowane są do rodziców z dziećmi z terenu wsi Kozielec i okolic. Na ten dzień zaplanowane zostały gry, zabawy, konkurencje sportowe na powietrzu z udziałem instruktora ds. kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu, animatora Klubiku Dziecięcego SMERFUŚ w Dobrczu, tut. Ludowego Zespołu Sportowego Suponin - Kozielec oraz gminnego wolontariatu. Zapraszamy także na pieczoną kiełbaskę z ogniska!

 • "Rodzic pełną parą" po raz kolejny

  2014-04-26 16:19

  Dnia 26 kwietnia 2014r. pani Monika Michałek koordynatorka  projektu socjalnego pt. „RODZIC PEŁNĄ PARĄ realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrczu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic  zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do świetlicy Wiejskiej w Kozielcu   na kolejne spotkanie warsztatowe.  Warsztaty miały charakter kulinarny. Dzieci wspólnie z rodzicami wypiekały pizze, których spody ufundowała Piekarnia MIZAR z Dobrcza. Ponadto dzieci wzięły udział w konkursie promującym zdrowy styl życia. Wszystko to miało na celu wzmocnienie więzi między rodzicami i dziećmi, co jest bardzo istotne w procesie wychowania naszych pociech.

   

 • Rodzic pełną parą - kontynuacja!!!

  2014-04-12 13:17

  Dnia 12 kwietnia 2014r. w Świetlicy Środowiskowej w Kozielcu odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrczu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic projektu socjalnego pt. „RODZIC PEŁNĄ PARĄ”. W zajęciach uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami z terenu wsi Kozielec i okolic. Współprowadzącą zajęcia była Pani Honorata Zielińska-Szuster – instruktor ds. kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu. Warsztaty polegały na wspólnym wykonywaniu prac plastycznych w nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dodatkową atrakcją był teatrzyk na stoliczku pt. „Żabi król”. Poczęstunek zapewniła Piekarnia MIZAR z Dobrcza oraz mamy, będące uczestniczkami projektu. Wszystko to miało na celu wzmocnienie więzi między rodzicami i dziećmi,  ważnego elementu w procesie wychowania naszych pociech.

 • Rodzic pełną parą - kontynuacja!

  2014-04-09 20:26

  Dnia 12 kwietnia 2014r. o godzinie 11.00 w Świetlicy Środowiskowej w Kozielcu odbędą się zajęcia warsztatowe w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrczu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic projektu socjalnego pt. „RODZIC PEŁNĄ PARĄ”. Działania kierowane są do rodziców z dziećmi z terenu wsi Kozielec i okolic. W ramach zajęć wykonywane będą prace plastyczne w nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Współprowadzącą zajęcia będzie reprezentująca  Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu Pani Honorata Zielińska-Szuster – instruktor ds. kulturalnych. Dodatkową atrakcją będzie teatrzyk na stoliczku pt. „Żabi król”! Serdecznie zapraszamy!

 • Rodzic pełną parą

  2014-04-09 20:10
  Dnia 5 kwietnia 2014r. w Świetlicy Środowiskowej w Kozielcu odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrczu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic projektu socjalnego pt. „RODZIC PEŁNĄ PARĄ”.
 • Nowy projekt - Rodzic pełną parą

  2014-04-04 12:15
Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 Następna »