Aktualności


 

 • Koncert Zespołu Hambawenah

  2010-05-09 15:35
   Święto Wisły
 • Święto Wisły – Impreza plenerowa w Kozielcu

  2010-05-09 15:35
   Święto Wisły – Impreza plenerowa w KozielcuInformacje ogólne – impreza jest działaniem kończącym realizację projektu „Tam gzie słychać śpiew tam ludzie dobre serca mają – flisackie śpiewanie nad brzegiem Wisły”.. Projekt współfinansowany przez Fundację Wspomagania Wsi 29 maja 2010 roku zakończenie realizacji projektu – impreza plenerowa w planach: ·         Azymut Wisła – nordic walking szkolenie z instruktorem i marsz (5 km do miejsca gdzie będzie odbywała się impreza plenerowa) ·         Warsztaty garncarskie·         Warsztaty wikliniarskie·         Stragany organizacji pozarządowych LGD (Lokalna Grupa Działania) „Trzy Doliny”, TRGD (Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz), STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KOZIELEC I OKOLIC·         Występy dzieci z gimnazjum w Dobrczu z utworami poznanymi w ramach warsztatów dotyczących tradycji flisactwa·         Konkurs dla uczestników imprezy dotyczących tematyki związanej z flisactwem Wisłą – przeprowadzony przez młodzież·         Rozdanie nagród laureatom – konkursów i zabaw odbywających się na scenie i straganach·         Akcja Plastyczna przeprowadzona przez instruktorów Wojewódzkiego Ośrodka Kultury z Bydgoszczy ·         Koncert zespołu Hambawenah z Krakowa – repertuar etnomuzyka wodniacka·         Kwiaty znad Wisły Mini kiermasz ogrodniczy  - kwiaty balkonowe i rabatowe·         Atrakcje dla dzieci, występy akrobaty cyrkowego, konkursy i zabawy dla dzieci·         Stragany z poczęstunkiem·         Przejażdżki bryczką   
 • CIEKAWE WARSZTATY W KOZIELCU

  2010-05-09 14:45

  Szczegóły w zakładce Turystyka i Rekreacja

 • ŚCIEŻKA EDUKACYJNO PRZYRODNICZA

  2010-05-09 14:40
  Od lutego bieżącego roku STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KOZIELEC I OKOLIC rozpoczęło realizację kolejnego projektu „Po wiedzę i zdrowie w kozieleckie uroczyska – ścieżka edukacyjno – przyrodnicza I etap” Realizacja projektu dotyczy wytyczenia i przygotowania na bazie dróg gminnych ścieżki przyrodniczo edukacyjnej z małą infrastrukturą (tablice informacyjne, ławki, wiata wypoczynkowa) której korzystać będzie mogła młodzież szkolna oraz wszystkie chętne osoby, dla których przebywanie wśród przyrody i jej poznawanie walorów przyrodniczych jest cenne. Projekt ten jest realizowany w partnerstwie z bydgoskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Botanicznego, z samorządem Gminy Dobrcz. W realizacji wspomaga nas Zespół Parków Chełmińskiego i Nadwiślańskiego oraz liczni mieszkańcy naszej miejscowości. Środki na realizację projektu pozyskaliśmy  w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi „Ochrona różnorodności biologicznej naszą szansą”
 • INFORMACJA O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW

  2010-03-10 22:09
  W piątek 26 marca 2010 roku o godzinie 19.00 odbędzie się Walne Zebranie Członków  Stowarzyszenia. Zebranie odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Kozielcu. Poniżej  proponowany porządek zebrania.
 • Nowe działanie Stowarzyszenia

  2010-02-25 09:32
  Organizacja nasza pozyskała środki na realizację projektu „Po wiedzę i zdrowie w Kozieleckie Uroczyska – ścieżka przyrodniczo – edukacyjna I etap.” Środki pozyskaliśmy w ramach ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi konkursu Ochrona różnorodności biologicznej naszą szansą. Projekt realizujemy w partnerstwie z  Polskim Towarzystwem Botanicznym Oddział w Bydgoszczy wspomagani będziemy również przez Zespół Parków Krajobrazowych Nadwiślańskich i Chełmińskich oraz samorząd naszej Gminy Realizację projektu rozpoczynamy w lutym bieżącego roku, zakończenie zaplanowane jest w czerwcu 2011r. Streszczenie projektu znajduje się w zakładce Projekty.
 • MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY

  2010-02-06 21:06
  W sobotę STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KOZIELEC I OKOLIC wraz z sołtysem wsi panią Alfredą Adasiak zorganizowało dla najmłodszych dzieci ze wsi i okolicy oraz ich rodziców kulig.
 • SPOTKANIE Z PIOSENKĄ WODNIACKĄ

  2010-01-12 16:11
  Po raz kolejny zapraszamy na spotkanie z Piosenką Wodniacką – spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 14 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Kozielcu. W czasie spotkania poznamy i wspólnie pośpiewamy nowe piosenki tym razem proponujemy szanty. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.