Aktualności


 

 • CIEPŁE SPOTKANIE W ZIMOWEJ AURZE

  2010-01-11 22:42

  Pomimo ekstremalnej pogody flisak najprawdziwszy dotarł w sobotę do Kozielca. Nie tratwą, bo sezon rozpoczyna się wiosną, ale pociągiem z odległego Ulanowa. 09 stycznia w kozieleckiej świetlicy odbyło się spotkanie państwem Łabęckimi którzy dbają o to by tradycja związana z flisactwem nie zaginęła.

 • SPOTKANIE Z POTOMKIEM FLISAKÓW Z ULANOWA

  2010-01-06 12:34
  W sobotę 9 stycznia 2010 r. o godzinie 11.00 w świetlicy wiejskiej w Kozielcu odbędzie się w ramach realizowanego przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ WSI KOZIELEC I OKOLIC projektu „Flisackie śpiewanie nad brzegiem Wisły” finansowanego z pozyskanej  dotacji w konkursie Kultura Bliska ogłoszonym przez Fundację Wspomagania Wsi SPOTKANIE Z JEDYNYM W POLSCE RETMANEM FLISACTWA, który przyjedzie do nas z ULANOWA woj. podkarpackie. W czasie spotkania film, opowieści, potrawy kuchni flisaków. Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Spotkanie Opłatkowe

  2009-12-22 00:08
  W sobotę 19 grudnia 2009 roku w świetlicy wiejskiej w Kozielcu odbyło się Spotkanie Opłatkowe, które wspólnie przygotowali członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic. W spotkaniu poza członkami organizacji udział wzięli zaproszeni goście czyli wszyscy którzy angażują się w działania na rzecz społeczności zamieszkującej nasze okolice – dyrektor Zespołu Szkół w Dobrczu, przedstawiciele Rady Gminy okoliczni sołtysi (Kozielca, Suponina i Trzęsacza) proboszcz parafii Włóki przedstawiciele organizacji pozarządowych (poza organizatorami organizacje reprezentowali przedstawiciele Jednostki OSP z Suponina, Koła Gospodyń z Kozielca LZS Kozielec Suponin, nauczyciel prowadzący świetlicę w Kozielcu). W miłej świątecznej atmosferze wszyscy złożyli sobie życzenia, zasiedli do świątecznego stołu życząc sobie i wszystkim Spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
 • MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY W KOZIELCU

  2009-12-08 19:57

  6 grudnia to jeden z najmilszych dni dla naszych dzieci. W wielu miejscach czekają na nasze pociechy niespodzianki. Tak też było w świetlicy w Kozielcu. Tego dnia zorganizowano tam  wspólnie przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI KOZIELEC I OKOLIC ,  panią Barbarę Rojowską prowadzącą zajęcia w świetlicy w Kozielcu i sołtysa wsi panią Alfredę Adasiak spotkanie Mikołajkowe dla dzieci.  Poza spotkaniem z Mikołajem, który obdarował dzieci upominkami, odbyło się szereg wesołych konkursów i zabaw z nagrodami, a na zakończenie dzieci na dużym ekranie (prawie jak w kinie)  zobaczyły bajkę o tematyce świątecznej. Spotkanie było bogate w radość i uśmiechy naszych najmłodszych, co było najlepszą nagrodą dla organizatorów.

 • SPOTKANIE Z PIOSENKĄ WODNIACKĄ

  2009-11-09 22:41

  W piątek 13 listopada o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z piosenką wodniacką dla społeczności lokalnej w ramach realizacji projektu "Flisackie śpiewanie nad brzegiem Wisły " - dotowanego przez Fundację Wspomagania Wsi, na które zapraszamy wszystkich chętnych

 • Zajęcia w świetlicy w Kozielcu

  2009-10-05 21:48

  Od października rozpoczną się zajęcia dla dzieci w świetlicy wiejskiej w Kozielcu zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i w środy w godzinach popołudniowych. Zajęcia prowadzić będzie pani Barbara Rojowska. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod nr telefonu 516 096 574. Zapraszamy

 • Flisackie śpiewanie nad brzegiem Wisły

  2009-09-10 21:56

  Jest to tytuł kolejnego projektu, na realizację którego Stowarzyszenie w ramach konkursu „Kultura Bliska” ogłoszonego przez Fundację Wspomagania Wsi uzyskało dotację. Projekt, będzie realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dobrczu i Wojewódzkim Domem Kultury w Bydgoszczy. Realizację projektu rozpoczynamy od października bieżącego roku. Szczegóły dotyczące działań podejmowanych w zakładce Projekty.

 • ANGIELSKI DLA DZIECI OD PAŹDZIERNIKA

  2009-09-10 21:45

  Od października rozpoczną się zajęcia dla dzieci z języka angielskiego, które będą kontynuacją projektu „Nasz mały zuch śpiewa i mówi w językach dwóch”. Przewidujemy zajęcia w dwóch grupach wiekowych od 4 -6lat. Oraz dla dzieci z klas młodszych szkoły podstawowej. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w świetlicy wiejskiej w Kozielcu prowadzić będzie je mgr Aleksandra Zielińska. Wszystkie chętne dzieci, które uczęszczały na zajęcia w ubiegłym roku prosimy o zgłaszanie telefoniczne pod nr tel. 697898970 do dnia 20.09.2009r.