II Koncert Muzyki Klasycznej

Już po raz drugi rozbrzmiewała w przepięknej nadwiślańskiej scenerii w starym parku w Kozielcu  muzyka klasyczna. Na  koncercie  licznie przybyli odbiorcy mogli usłyszeć, utwory, z repertuaru wielu wybitnych kompozytorów. Wykonywali je  młodzi muzycy z terenu Gminy Dobrcz , którzy są uczniami Szkoły Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy oraz troje małych gości spoza gminy.    Młodzi wykonawcy  w kolejności alfabetycznej  to: Błaszczyk Bruno, Dziewiątkowski Adam, Giedrojć Zosia, Kranc Zuzia, Kruszyńska Agatka, Przybyłek Maja, Przybyłek Olek oraz Żytkiewicz Agnieszka.

 Adam Dziewiątkowski to utalentowany młody muzyk, który ma już w swoim dorobku sukcesy w międzynarodowych konkursach w Austrii i we Włoszech.

 W drugiej części koncertu usłyszeliśmy  recitale muzyków związanych z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy p.Katarzynę Jaracz – partie wokalne, Weronikę Sobecką - fortepian i Agatę Misiak – fortepian.   Rozbrzmiewająca w parku muzyka niesiona z szumem wiatru i falami płynącej nieopodal Wisły mamy nadzieję, słyszana była daleko i dała dużo radości wszystkim, którzy odbierali ją na żywo.

 Prowadzenie koncertu p. Marcin Jaracz, który w pewnym momencie wystąpił w podwójnej roli występując w duecie z żoną w  partii wokalnej.

 Spotkanie z muzyką jest częścią realizowanego projektu „Odkryć zakryte – przestrzenie” realizowanego przez nasze Stowarzyszenie. Przedsięwzięcie możliwe było dzięki wsparciu, które otrzymaliśmy ze strony Gminy Dobrcz (wygrana oferta konkursowa na realizację przedsięwzięcia), GOK w Dobrczu, Zespołu Szkół w Dobrczu (wolontariat uczniów); Rady Sołeckiej Wsi Kozielec z niezastąpionym sołtysem p. Alfredą Duszyńską; Parafii we Włókach oraz p. Alicji Ożóg prowadzącej przedsiębiorstwo Turystyka Wiejska w Kozielcu. Poza wymienionymi instytucjami ogromne PODZIĘKOWANIE należy się grupie zaangażowanych członków Stowarzyszenia i mieszkańców Kozielca i okolic ( Basi, Grażynce, Marylce, Zycie, Ani, Marlenie, Gosi, Monice, Magdzie, Zbyszkowi, Romanowi, Wojtkom, Sławkowi, Mietkom, Piotrowi, Marcinowi, Mateuszowi, fotografom Halinie i Michałowi  oraz młodym wolontariuszkom – Jagodzie, Magdzie, Nataszy, Patrycji i Bartkowi  uczniom Zespołu Szkół w Dobrczu)

Z rozmów przeprowadzonych po koncercie wynika, że potrzeba na takie przedsięwzięcie jest więc … do zobaczenia w przyszłym roku.

Galeria zdjęć wkrótce